O marce Violante

Początek marki Violante zaczyna się w połowie roku 2020,  choć temat świec sojowych zaczął kiełkować mi w głowie przynajmniej 6 miesięcy wcześniej. Pół roku prób, testów i poznania tematu. Pół roku stworzenia najlepszych kompozycji zapachowych i szukania półproduktów spełniających moje oczekiwania. Pół roku wielu rozczarowań i zachwytów. Aż w końcu w czerwcu 2020 powstały świece sojowe, które chciałam pokazać światu i które chętnie zaczęliście kupować.

Od początku przyświecało mi kilka ważnych celów, które można nazwać filozofią marki. Są nimi:
dbałość o szczegóły (wykonane ręcznie z półproduktów najwyższej jakości)
bezpieczeństwo (świece przechodzą badania bezpieczeństwa składu, posiadają odpowiednie dokumenty, używam tylko certyfikowanych olejków eterycznych, które posiadają pozwolenia do używania w świecach)
poszanowanie środowiska naturalnego (używam produktów naturalnych,  do pakowania zamówień używam  materiałów ekologicznych, biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu. Zrezygnowałam z umieszczania mojego logo na opakowaniach, aby Klienci mogli ponownie wykorzystać pudełko, kopertę czy karton. Ograniczyłam użycie plastiku – jeśli jakiś znajdziesz, najpewniej pochodzi on z drugiego obiegu)
zaufanie i troska o Klienta – co tu dużo mówić – lubię, kiedy ludzie są szczęśliwi. Mam nadzieję, że moje produkty wywołują uśmiech na Waszych twarzach, są powodem radości czy przywołują miłe wspomnienia. Lubię również mieć z Wami kontakt – chętnie odpisuję na wiadomości i zapewniam pomoc i opiekę także tą posprzedażową. Chcę, żebyście czuli się ważni – bo tacy dla mnie jesteście.
ciągły rozwój – nie spoczywam na laurach. Ciągle szukam, testuję, próbuję, poprawiam i sprawdzam. Praca nad marką Violante to ciągła nauka, oparta na wielu płaszczyznach. A ja bardzo lubię uczyć się nowych rzeczy i doskonalić te, które już przyswoiłam.

Więcej możesz poczytać w zakładkach „FILOZOFIA MARKI”

Obecnie w sklepie znajdziesz kilka propozycji:

GOTOWE ŚWIECE SOJOWE – występujące w wersji zapachowej lub bezzapachowej. Ta druga, powstała z myślą o alergikach i osobach, które są wrażliwe na zapachy, jednak lubiących klimat, jaki tworzą zapalone świece. W obu przypadkach główną bazą jest naturalny wosk sojowy. Knot wykonany został z certyfikowanej, niebielonej bawełny i powleczony został tylko naturalnym woskiem.

KARTKI OKOLICZNOŚCIOWE – zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Szeroki wybór wzorów sprawi, że z całą pewnością znajdziesz tą odpowiednią. W sklepie znajdują się kartki okolicznościowe m.in. świąteczne, urodzinowe, dla Babci i Dziadka, z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, kartki ślubne, walentynkowe, z podziękowaniami, gratulacjami czy wersje uniwersalne.

ZESTAWY DIY – to propozycja dla osób, które chciały zrobić świecę sojową w domu, ale nie wiedziały od czego zacząć oraz ile i jakie produkty kupić. Elementy zestawu zostały odmierzone, zważone i spakowane za Ciebie. Do każdego zestawu dołączona jest szczegółowa, 16-stronicowa instrukcja, która krok po kroku poprowadzi Cię przez cały etap tworzenia świecy. Zestawy DIY to dwie kolekcje – BASIC – dzięki której stworzysz świece zapachowe i PURE – dzięki której stworzysz świece bezzapachowe.

KARTY PODARUNKOWE –  doskonałe sprawdzi się jako prezent dla miłośników świec i produktów naturalnych. Dzięki niej masz pewność, że osoba obdarowana na pewno dostanie to, czego chce – w końcu sama wybierze swój ulubiony produkt. Tym bardziej, że ważność karty to aż 6 miesięcy! Karę podarunkową możesz zamówić w dwóch wersjach – w formie wirtualnego voucheru, który przychodzi na maila lub w formie fizycznego bonu kwotowego, który wysyłam na wskazany adres.

PODZIĘKOWANIA DLA GOŚCI – przede wszystkim weselnych, ale nie tylko. Świece sojowe w wersji mini (30 ml) sprawdzą się też jako podziękowania dla gości przybyłych z okazji Chrztu, Komunii, Baby Shower, Roczku, spotkań firmowych, czy po prostu urodzin. Co więcej – etykieta jest spersonalizowana, więc możesz umieścić na niej np. imię i nazwisko gości, dzięki czemu otrzymujesz produkt 2w1 – winietkę i upominek.

ŚWIECE Z WŁĄSNĄ ETYKIETĄ – świece sojowe w wersjach standardowych 60 lub 120 ml z personalizowaną etykietą, na której możesz wstawić co tylko chcesz. Ta uniwersalność pozwala na stworzenie spersonalizowanego upominku, który zawsze się sprawdzi. Mogą to być podziękowania, nazwa firmy, krótka wiadomość – cokolwiek. Te świece często wybierane są jako prezent z okazji Dnia Nauczyciela, podziękowania dla Rodziców lub Świadków wesela, prezent świąteczny dla Klientów lub pracowników, czy podziękowanie za współpracę dla osób odchodzących na emeryturę.

Przeglądając ofertę sklepu możesz również trafić na wersje LIMITOWANE – pojawiające się sezonowo lub dostępne do wyczerpania zapasów.

A jeśli nadal zastawiasz się dlaczego warto wybrać świece sojowe Violante, przygotowałam małą ściągawkę:

 • Są bezpieczne – potwierdzają to przeprowadzone badania bezpieczeństwa składu
 • Ich bazą jest 100% wosk sojowy, bez domieszek parafiny czy stearyny
 • Zapach to autorska kompozycja 100% olejków eterycznych posiadających certyfikaty zgodne z IFRA
 • Gotowy produkt jest ekologiczny, bezpieczny i przyjazny dla naszego zdrowia.Są idealne dla wegan i osób zwracających uwagę na skład i pochodzenie półproduktów.
 • Posiadają naturalne knoty z certyfikowanej niebielonej bawełny, powleczonej tylko naturalnym woskiem.
 • Każda świeca jest wykonana ręcznie, w małej, domowej pracowni.Występują w wielu wersjach zapachowych.
 • Z myślą o alergikach, dostępne są także wersje bezzapachowe.
 • Palą się czystym płomieniem – nie kopcą, nie zostawia sadzy.
 • Są nietoksyczne – podczas spalanie nie uwalniają się szkodliwe substancje.
 • Są wydajne – palą się znacznie dłużej niż świece parafinowe o tej samej pojemności.
 • Przypadkiem rozlany wosk łatwo usunąć za pomocą zwykłej wody z mydłem.
 • Szklany słoik po wypaleniu świecy można poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać (np. jako doniczkę na kwiaty, słoik do przechowywania drobnych rzeczy lub piórnik).
 • Są doskonałym pomysłem na prezent sprawdzą się idealnie podczas każdej z okazji.

Jeżeli masz pytania, napisz – chętnie odpowiem na Twoją wiadomość. Z przyjemnością doradzę, pomogę i opowiem o zapachach świec sojowych Violante. Swoje pytania możesz kierować na adres mailowy: kontakt@violante.pl

Zapraszam także do odwiedzenia profili społecznościowych. Zajdziesz tam wiele pomysłów i inspiracji:

facebook: Violantepl

instagram: Violante.pl_

Mam nadzieję, że wspólna przygoda, która właśnie się rozpoczyna, będzie trwała jak najdłużej. Usiądź wygodnie i odwiedź mój sklep.

Życzę udanych zakupów,
Jolanta Jachimczak